Ivančena 2024

Jako každý rok jsme šli společně s ostatními skauty uctít památku skautům v protinacistickém odboji, kteří byli popraveni na konci 2. světové války. Skauti vyrazili už v pátek a pod mohylou přespali, skautky se vydaly vlakem a vlčata se světluškami jeli autobusem. Všichni jsme ale měli stejný cíl, mohylu Ivančena pod Lysou horou. Symbolicky jsme během cesty nesli kámen, který jsme položili k mohyle. Na vrcholku jsme společně s otcem biskupem Martinem Davidem oslavili mši svatou. Vyzval nás, abychom hrdě nosili skautský kroj a domovenku, která říká odkud jsme. Zároveň máme jít příkladem a na každém kroku se chovat jako skauti a nejen tehdy, když na sobě máme kroj. Nakonec jsme se zúčastnili slavnostního nástupu a po něm jsme se vydali za sněžení dolů, zpět domů.

Náročné podmínky nám nevezmou úsměv.