Skautky

Jmenujeme se Slunečnice. Proč? Možná proto, že jsme sluníčkářky. Nebo proto, že umíme pěkně rozkvést. Ani jedno ale není úplně jisté. Co ale jisté je, že toto jméno 10. dívčímu oddílu ve Staré Bělé daly naše starší sestry, které my už si ani nepamatujeme. Jsou to teď mámy svých dětí. Ale jsou to stále také Slunečnice. A my s nimi. To z nás dělá jednu velkou rodinu.

V našem oddíle je spousty veselých a originálních holek. Máme rády smích a máme se rády navzájem. Pravidelně se scházíme jednou týdně na schůzkách. Jednou za čas podnikneme nějaký výlet, uspořádáme akci pro veřejnost nebo jedeme na vícedenní výpravu. Celý rok se ale nejvíce těšíme na tábor. To jsme všechny pohromadě čtrnáct dní uprostřed přírody. Spíme v indiánských teepee, myjeme si ruce v potoce, vaříme si na ohni. V ten okamžik je tohle všechno náš domov.

Nenudíme se. Náplní našeho času bývá poznávání sama sebe. Lidí kolem nás. Skautingu a jeho myšlenek. Přírody. Našich dovedností. Nejsme lhostejní k tomu, co se kolem nás děje. Občas se víc zaměřujeme na praktické činnosti, jindy zase na sporty nebo výtvarné aktivity. Čteme si knížky, učíme se vyšívat, máme cokoliv stravitelný žaludek díky našim kulinářským pokusům. Jsme holky, co umí postavit stan, rozdělat oheň a uvázat nespočet druhů uzlů. Ale hlavně jsem zvědavé. Zvědavé na to co nám přinese další den, další skautská schůzka, další společné zážitky. Skauting je pro nás životní styl, ve kterém jsme se našly nebo nacházíme.

Chceš být taky jedna z nás? Chceš být Slunečnicí. Scházíme se každé pondělí od 17:00- 19:00. Našim útočištěm je skautská klubovna ve Staré Bělé. Tak se přijď za námi podívat.

Kontakty:

skautky.starabela@seznam.cz